W roku 2016 Dingonatura wprowadziła na rynek nowy i specjalny produkt z zakresu odżywiania Natura o nazwie Odontic. Wielu z Was pytało, jakie są korzyści dla psów spożywających tą karmę, przyrządzaną w 100% z naturalnych składników.

Dlatego poniżej przedstawiamy wszystkie cechy i zalety tego wyjątkowego produktu na rynku; to kompletna karma dla psów stworzona specjalnie dla zachowania zdrowia jamy ustnej psa.

Wiele psów, niestety, cierpi z powodu źle utrzymanego pyska i negatywnych skutków niezdrowych zębów spowodowanych źle zbilansowaną dietą i / lub dietą bogatą w cukier. Bakterie wytwarzane w źle utrzymanym pysku, wytwarzają płytkę nazębną. Jeśli nie zostanie przeprowadzone właściwe czyszczenie, mogą pojawić się problemy, takie jak płytka nazębna, próchnica i nieświeży oddech.

Dieta Natura Odontic to kompletna naturalna karma, stworzona specjalnie po to, aby utrzymać zęby dorosłych psów w czystości, niezależnie od rasy i wielkości dzięki mieszance probiotyków i olejków eterycznych z wybranych ziół. Podając Twojemu psu Natura Diet Odontic Twój pies będzie miał świeży i przyjemny oddech oraz pomoże zapobiegać powstawaniu kamienia nazębnego i ubytków, które mogą powodować inne karmy i przysmaki.

Podkreślamy, że jest to naturalna karma dla psów, która jest zapobiegawcza, a nie lecznicza.

Do naszego naturalnego przepisu włączyliśmy trzy składniki, które wyraźnie pomagają nam utrzymać zdrowy pysk psa:
– Probiotyki: Identyfikują zarazki odpowiedzialne za tworzenie płytki nazębnej i walczą bezpośrednio z nimi. Ponadto „osiedlają” się na zębach tworząc warstwę ochronną nie pozwalając na przyleganie nowych zarazków.

Te probiotyki po „osiedleniu”, powoli rozbijają małe krystaliczne związki, które powodują powstawanie płytki nazębnej. Pomagają również zmniejszyć nieświeży oddech:
Olejki eteryczne: działają tylko lokalnie i odświeżają oddech naszych psów.
Chlorofil: wzmacnia i stymuluje układ odpornościowy, działa przeciwzapalnie i przeciw utleniająco.

Kolejną zaletą NATURA DIET ODONTIC jest duży krokiet, , który sprzyja żuciu, a przez to zwiększa czas ekspozycji naszych substancji czynnych w pysku naszego pupila. Małym rasą sugerujemy podawać NATURA DIET ODONTIC przed posiłkami kiedy są głodne i wówczas duży krokiet nie będzie zniechęcał.

Pamiętaj, że w momencie, gdy zauważysz problemy z zębami w pysku psa, takie jak próchnica lub zapalenie dziąseł, należy jak najszybciej odwiedzić weterynarza, aby rozwiązać problem. Typowe objawy, które mówią nam, że pies ma problemy z zębami to: trudności w jedzeniu / gryzieniu, cuchnący oddech (nieświeży oddech), dużo płytki nazębnej lub cofające się dziąsła.